Strona główna
Warsztaty ekologiczne
18 czerwca 2026r. klasy I-III uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych z panią Marzeną Praszczyk Ekodoradcą Subregionalnym Związku Gmin i Powiatów Województwa Śląskiego w ramach realizacji programu "Śląskie, przywracamy błękit". Teren wokół naszej szkoły jest dla nas ważny i staramy się, aby było pięknie i kolorowo, dlatego postanowiliśmy jeszcze bardziej go przyozdobić. Najpierw samodzielnie przygotowaliśmy podłoże, następnie każdy posadził swojego kwiatka oraz zasialiśmy nasionka różnokolorowych goździków. Wszytko podlaliśmy i umieściliśmy tabliczki z nazwami kwiatów, teraz będziemy o nie dbać, podlewać codziennie i obserwować jak pięknie rosną, a jednocześnie ozdabiają naszą okolicę. Serdeczne dziękujemy pani Marzenie Praszczyk za podarowanie nam sadzonek i nasion kwiatów oraz za pyszny poczęstunek po pracy. Mogliśmy skosztować pysznych arbuzów. Dziękujemy i zapraszamy do naszej
SZACHOWY SUKCES ROZALII I IGORA !!!
W sobotę 13. czerwca nasi uczniowie reprezentowali szkołę w Ogólnopolskim Turnieju o Kategorie Szachowe pod Patronatem Wójta Gminy Kamienica Polska. Turniej rozgrywany był w trzech grupach: A(II,III kat. szachowa), B(open IV, V kat. szachowa), C(do lat 12 bez kat. szachowej).
Reprezentacja naszej szkoły: Rozalia Kuna, Sebastian Sowiński, Igor Włodarz, Franciszek Kuna i Krzysztof Nikiś.
Recytatorski sukces Bartosza Tasarza!
Uczeń SP w Olbrachcicach Bartosz Tasarz po raz kolejny dowiódł o swojej wrażliwości na piękno kultury żywego słowa.
Recytując utwory: M. Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej "Topielica" i B. Kosmowskiej "Sezon na zielone kasztany" w finale XXXVII Regionalnych Spotkań Recytatorskich "Wrażliwość na słowa", wykazał się dojrzałą prezentacją wybranych przez siebie utworów.
Podczas warsztatów zorganizowanych przez jury uzyskał duże uznanie za dobór repertuaru i sposób interpretacji.
Gratulujemy naszemu finaliście - Bartoszowi Tasarzowi uzyskania tytułu laureata na szczeblu regionalnym. Jednocześnie zachęcamy do dalszego rozwoju w promowaniu kultury żywego
Wielki sukces Oli Zawadowicz!
Z dumą informujemy, że Aleksandra Zawadowicz, uczennica klasy VIII, została laureatką I Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego, który odbył się w Zespole Szkół w Koniecpolu!
Serdecznie gratulujemy Aleksandrze tak wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji językowej, odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań oraz nieustającej satysfakcji z nauki języków obcych!
V Gminny Turniej Szachowy
Zapraszamy miłośników szachowych potyczek i logicznego myślenia, ze szkół w naszej gminie, na 5 Gminny Turniej Szachowy, który swym patronatem objęła pani Joanna Sokolińska - Wójt Gminy Dąbrowa Zielona.
Organizatorem turnieju jest Szkoła Podstawowa w Olbrachcicach we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dąbrowie Zielonej.
Anonimowa skrzynka na sygnały
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
Logowanie
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Mapa

