• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021

Nasza szkoła  uczestniczy w realizacji Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.W ramach programu pozyskano fundusze na zakup 122 pozycji książkowych. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnych działaniach mających na celu rozwijanie zainteresowań poprzez promowanie i wspieranie czytelnictwa: Pasowanie na czytelnika, organizowanie wyjazdów do Gminnej Biblioteki Publicznej,  udział w konkursach i Olimpiadach czytelniczych, organizowanie wystaw książek i spotkań, realizacja projektów czytelniczych. Zakupione nowości wydawnicze, lektury i książki zgodne z potrzebami i zainteresowaniami uczniów poszerzyły ofertę biblioteki szkolnej, zwiększyły liczbę wypożyczeń i odwiedzin.

• Poczta walentynkowa

Święto zakochanych zwane Walentynkami przywędrowało do Polski pod koniec XX wieku. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne oraz obdarowywanie się drobnymi upominkami. W naszej szkole również obchodzimy to święto, organizując Pocztę walentynkową.

• Asy Internetu

• 10 lutego uczniowie klasy siódmej i drugiej uczestniczyli w Konferencji Asów Internetu organizowanej na żywo przez fundację „Szkoła z Klasą” oraz Google w ramach programu Asy Internetu.W dzisiejszych  czasach Internet przenika wszystkie sfery życia. Ułatwia zdobywanie wiedzy, inspiruje, pobudza kreatywność i tworzy nowe możliwości rozwoju. Niewłaściwe korzystanie z jego zasobów może stać się niebezpieczne dla młodych użytkowników. Aby bezpiecznie i świadomie wykorzystywać potencjał Internetu wszyscy powinniśmy trzymać się uniwersalnych zasad, które obowiązują zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Na konferencji uczniowie zapoznali się z pięcioma głównymi zasadami obowiązującymi w sieci: Rozsądek, Uważność, Siła (Asertywność), Życzliwość i Odwaga. Mieli możliwość obserwacji ciekawych mini lekcji, wysłuchania opinii kolegów z innych szkół oraz być czynnymi uczestnikami treningu uważności i rozsądku. Korzystając z czatu wyrażali swoje zdanie oraz opinie na poruszane tematy. Było to inspirujące i motywujące wydarzenie do kolejnych działań na rzecz Bezpiecznego Internetu.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem tego wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Głównym celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu jak co roku obchodzimy 8 lutego.  Jest to świetna okazja, by zastanowić się, w jaki sposób dbamy o siebie w cyberprzestrzeni.

• Powrót uczniów do nauki stacjonarnej od 10 stycznia 2022 roku

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w poniedziałek 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach będzie odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów oraz stosowanie się do Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół.

Prosimy, aby uczniowie posiadali maseczki, które obowiązują w przestrzeniach wspólnych na terenie szkoły oraz w autobusach szkolnych.

• Gratulujemy sukcesów naszym uczniom!

Nasi uczniowie wzięli udział w VIII Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Szkołę Podstawową w Dąbrowie Zielonej, pod patronatem Starosty Częstochowskiego i Wójt Gminy Dąbrowa Zielona.

Wyniki konkursu:

w kategorii kl 1 - 3

2 miejsce - uczeń klasy 2 Alan Gorzędowski

wyróżnienie - uczeń klasy 3 Bartosz Ziętara

w kategorii kl 4 - 8

3 miejsce - uczennica klasy 8 Klaudia Grzegorczyk

3 miejsce - uczennica klasy 8 Julia Terlicka

Gratulujemy!

• Nauka zdalna

Informujemy, że na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 20 grudnia 2021 roku do 9 stycznia 2022 roku  na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie szkół.

W tym czasie nauka prowadzona będzie w formie zdalnej na platformie MS TEAMS.

Przypominamy, że w dniach  23 - 31 grudnia 2021 r. mamy zimową przerwę świąteczną.

7 stycznia 2022 roku jest dodatkowym dzień wolnym od zajęć dydaktycznych.

Nauka zdalna będzie się odbywała w dniach: 20, 21, 22 grudnia 2021 roku oraz w dniach 3, 4, 5 stycznia 2022r.

• Akademia bożonarodzeniowa "Grajmy Panu"

• 17 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia Bożonarodzeniowa " Grajmy Panu". Dzieci z klas 1- 3 przygotowały i przedstawiły swoje umiejętności aktorskie, wokalne, instrumentalne oraz taneczne.

Akademię uświetnili swoją obecnością Pani Dyrektor oraz uczniowie klas 4, 7 i 8 ze swoimi wychowawcami. Po akademii nastąpiło podsumowanie Szkolnego konkursu na "Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy". Na zakończenie Pani Dyrektor Bożena Miedzińska złożyła wszystkim życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt.

• Gratulujemy sukcesów naszym uczniom

• Nasi uczniowie wzięli udział w XVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Świat Malowany Plasteliną Rędziny 2021 – Kolorowe jarmarki.

Wyniki konkursu:

2 miejsce  Igor Włodarz

3 miejsce Alan Gorzędowski.

Serdecznie gratulujemy laureatom!