4 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy kandydaci przygotowali się do tego wydarzenia i przedstawili społeczności szkolnej programy wyborcze oraz ciekawe pomysły do realizacji w bieżącym roku szkolnym.

Skład Rady SU w r. szk. 2023/24 jest następujący:

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Kaja Zjawiona

Zastępca Przewodniczącej - Nikola Wąsek

Sekretarz - Aleksandra Zawadowicz

Skarbnik - Julia Lara

Sekcja ekologiczno-sportowa - Alan Gorzędowski, Katarzyna Janiszewska, Franciszek Kuna

Wszystkim członkom nowej Rady Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy i życzymy owocnej pracy!!!

• Warsztaty Pizzy w Żarkach

Z okazji Dnia chłopaka uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach kulinarnych w Żarkach, podczas których zgłębiali tajniki kuchni woskiej.

• Dyktando Niepodległościowe

Uczniowie klas 5 i 6 wzięli udział w XI Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Aleksandra Zawadowicz z klasy 6, Bartosz Tasarz, Julia Lara, Krzysztof Nikiś z klasy 5. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie oraz rozwijanie zainteresowań humanistycznych, dociekliwości poznawczej: językowej i historycznej. Promowanym do etapu wojewódzkiego życzymy  dalszych sukcesów.

• Festyn Dożynkowy

Uczniowie z klasy 2 - 3 i 4 zaprezentowali swoje taneczne umiejętności na Festynie Dożynkowym w Dąbrowie Zielonej.

• Wracamy do szkoły!

• Zapraszamy na inaugurację roku szkolnego 2023/24 w poniedziałek 4 września:
              •  godz. 8:20 - Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Kaplicy w Olbrachcicach-Ulesiu
              •  godz. 9:00 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/24, po uroczystości uczniowie spotkają się z wychowawcami klas
              • ok godz. 10:30 planowany jest odwóz uczniów

Do zobaczenia w poniedziałek 4 września!

Pamiętajmy o stroju galowym obowiązującym w dniu uroczystości szkolnej.

• 2 Gminny Turniej Szachowy w Dąbrowie Zielonej

• W dniu 20 czerwca nasi uczniowie brali udział w 2 Gminnym Turnieju Szachowym w Dąbrowie Zielonej. Po wielu rozegranych partiach zostali wyłonieni zwycięzcy. Wyniki naszych uczniów są następujące:

2 miejsce – Franciszek Kuna  z kl. 4

3 miejsce – Igor Włodarz z kl. 3

5 miejsce - Sebastian Sowiński kl. 3

Udział brali również:

Alan Gorzędowski, Filip Falasa z kl. 3,

Bartosz Ziętara, Krzysztof Nikiś z kl. 4

Maciej Grzesik z kl. 2.

Serdecznie Gratulujemy naszym uczniom!

• Olimpiada Czytelnicza „Czytam, rozumiem, wiem"

13 czerwca w naszej szkole odbyła się 7 Olimpiada Czytelnicza „Czytam, rozumiem, wiem”. Brali w niej udział uczniowie z klas 1 - 3 oraz przedszkolaki z naszej gminy. Patronat nad olimpiadą objęła pani Wójt Gminy Maria Włodarczyk. Podczas olimpiady uczniowie mogli wykazać się doskonałą umiejętnością czytania ze zrozumieniem i poprawnym wykonaniem poleceń związanych z tekstem. Konkurs odbył się w kategoriach wiekowych: przedszkole i szkoła podstawowa. W kategorii szkoła podstawowa udział brało 18 uczestników,  nagrody otrzymali:

Klasa 1 : 1 miejsce -  Aleksander Szafarz  (SP Dąbrowa Zielona)

2 miejsce – Oliwier Graj (SP Olbrachcice)

3 miejsce – Julia Zaskórska (SP Olbrachcice)

Klasa 2 : 1 miejsce –  Alicja Rokita (SP Dąbrowa Zielona)

2 miejsce – Nikola Sadowska (SP Obrachcice)

3 miejsce – Alicja Wosik (SP Dąbrowa Zielona)

Klasa 3:  1 miejsce – Alan Gorzędowski (SP Olbrachcice)

2  miejsce – Filip Falasa  (SP Olbrachcice)

3 miejsce – Stanisław Krystaszek (SP Dąbrowa Zielona)

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplom za udział w olimpiadzie. Po zmaganiach czytelniczych uczestnicy poczęstowali się zdrowymi przekąskami.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Sukces Oli

Gratulujemy Oli Zawadowicz za zajęcie 3 miejsca

w IV Powiatowym Konkursie Poetyckim w Poczesnej.

• Nasz wyjątkowy Dzień Dziecka

Dziękujemy za zorganizowanie akcji "Bezpieczna Szkoła"  dla uczniów  z okazji Dnia Dziecka przedstawicielom  KGW Koralowe Koło, Ochotniczej Straży Pożarnej w Olbrachcicach, Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Koniecpolu, Nadleśnictwu Gidle - PGL Lasy Państwowe, Wojskowemu Centrum Rekrutacji w Częstochowie, Funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.