10 lutego uczniowie klasy siódmej i drugiej uczestniczyli w Konferencji Asów Internetu organizowanej na żywo przez fundację „Szkoła z Klasą” oraz Google w ramach programu Asy Internetu.W dzisiejszych czasach Internet przenika wszystkie sfery życia. Ułatwia zdobywanie wiedzy, inspiruje, pobudza kreatywność i tworzy nowe możliwości rozwoju. Niewłaściwe korzystanie z jego zasobów może stać się niebezpieczne dla młodych użytkowników. Aby bezpiecznie i świadomie wykorzystywać potencjał Internetu wszyscy powinniśmy trzymać się uniwersalnych zasad, które obowiązują zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Na konferencji uczniowie zapoznali się z pięcioma głównymi zasadami obowiązującymi w sieci: Rozsądek, Uważność, Siła (Asertywność), Życzliwość i Odwaga. Mieli możliwość obserwacji ciekawych mini lekcji, wysłuchania opinii kolegów z innych szkół oraz być czynnymi uczestnikami treningu uważności i rozsądku. Korzystając z czatu wyrażali swoje zdanie oraz opinie na poruszane tematy. Było to inspirujące i motywujące wydarzenie do kolejnych działań na rzecz Bezpiecznego Internetu.
Aktualności
Asy Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem tego wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
Głównym celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu jak co roku obchodzimy 8 lutego. Jest to świetna okazja, by zastanowić się, w jaki sposób dbamy o siebie w cyberprzestrzeni.
5
Podsumowanie I półrocza r.szk. 2021/2022
Z okazji Dnia Babci i Dziadka...
Zmiana w harmonogramie dowozów od dnia 10.01.2022r.
Powrót uczniów do nauki stacjonarnej od 10 stycznia 2022 roku
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w poniedziałek 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach będzie odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów oraz stosowanie się do Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół.
Prosimy, aby uczniowie posiadali maseczki, które obowiązują w przestrzeniach wspólnych na terenie szkoły oraz w autobusach szkolnych.
Gratulujemy sukcesów naszym uczniom!
Nasi uczniowie wzięli udział w VIII Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Szkołę Podstawową w Dąbrowie Zielonej, pod patronatem Starosty Częstochowskiego i Wójt Gminy Dąbrowa Zielona.
Wyniki konkursu:
w kategorii kl 1 - 3
2 miejsce - uczeń klasy 2 Alan Gorzędowski
wyróżnienie - uczeń klasy 3 Bartosz Ziętara
w kategorii kl 4 - 8
3 miejsce - uczennica klasy 8 Klaudia Grzegorczyk
3 miejsce - uczennica klasy 8 Julia Terlicka
Gratulujemy!
Podziękowanie
Nauka zdalna
Informujemy, że na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 20 grudnia 2021 roku do 9 stycznia 2022 roku na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie szkół.
W tym czasie nauka prowadzona będzie w formie zdalnej na platformie MS TEAMS.
Przypominamy, że w dniach 23 - 31 grudnia 2021 r. mamy zimową przerwę świąteczną.
7 stycznia 2022 roku jest dodatkowym dzień wolnym od zajęć dydaktycznych.
Nauka zdalna będzie się odbywała w dniach: 20, 21, 22 grudnia 2021 roku oraz w dniach 3, 4, 5 stycznia 2022r.
Podziękowanie
Akademia bożonarodzeniowa "Grajmy Panu"
17 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia Bożonarodzeniowa " Grajmy Panu". Dzieci z klas 1- 3 przygotowały i przedstawiły swoje umiejętności aktorskie, wokalne, instrumentalne oraz taneczne.
Akademię uświetnili swoją obecnością Pani Dyrektor oraz uczniowie klas 4, 7 i 8 ze swoimi wychowawcami. Po akademii nastąpiło podsumowanie Szkolnego konkursu na "Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy". Na zakończenie Pani Dyrektor Bożena Miedzińska złożyła wszystkim życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt.
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
„Szkolne Centrum Rozwoju - wzmocnienie potencjału edukacyjnego Gminy Dąbrowa Zielona”
Gratulujemy sukcesów naszym uczniom
Nasi uczniowie wzięli udział w XVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Świat Malowany Plasteliną Rędziny 2021 – Kolorowe jarmarki.
Wyniki konkursu:
2 miejsce Igor Włodarz
3 miejsce Alan Gorzędowski.
Serdecznie gratulujemy laureatom!
Szkolny Konkurs na Stroik Bożonarodzeniowy
Zapraszamy uczniów kl 1 - 8 do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na „NAJŁADNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY".
Gratulujemy uczniom sukcesów w XXV Wojewódzkim Konkursie plastycznym ˝Papierowy Świat˝
NAGRODA w kategorii klas 1 - 3
1 miejsce - uczeń klasy 2 Alan Gorzędowski
NAGRODA w kategorii klas 4 - 8
3 miejsce - uczennica klasy 7 Klaudia Burza
WYRÓŻNIENIE - uczennica klasy 8 Zuzanna Krzak
WYRÓŻNIENIE - uczennica klasy 7 Julia Gorgoń
Serdecznie gratulujemy Laureatom konkursu!
Andrzejkowo na fioletowo...
Samorząd Uczniowski naszej szkoły 30 listopada ogłosił dniem pod hasłem
„Kolorowo ubrany nie będzie pytany 😊” .
Zatem ten dzień będzie dniem koloru fioletowego i każdy, kto założy coś fioletowego lub przebierze się w strój andrzejkowy, nie będzie pytany.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zamienią się we wróżki i wróżbitów, którzy odwiedzą i powróżą uczniom z wszystkich klas.
Życzymy wesołej zabawy!
Edukacja przez szachy
W naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna „ Edukacja przez szachy” mająca na celu nauczyć gry w szachy. Realizowana jest w klasach: I, II i III Dzieci poznają grę w szachy poprzez rozwiązywanie zadań szachowych, stosowanie określonych gier i zabaw, oglądanie filmów edukacyjnych, kolorowanek, rysunków, opowiadań, przy zastosowaniu szachowych środków dydaktycznych: bierek, szachownic, planszy demonstracyjnej. Na zajęciach rozwijane są umiejętności matematyczne: określanie położenia obiektów, orientacji, symetrii, wyobraźni przestrzennej, logicznego myślenia, uważnego słuchania wypowiedzi i korzystania z przekazywanych informacji, wyprowadzanie kierunków od siebie i innych osób; określanie położenie obiektów względem obranego obiektu, używając określeń: góra, dół, przód, tył, w prawo, w lewo oraz ich kombinacji. Uczniowie poznali historię szachów, geometrię szachownicy, wskazywali linie pionowe, poziome i przekątne. Uczniowie poznali wartości poszczególnych figur szachowych ich ustawień i sposobu poruszania się po szachownicy. W dalszym ciągu będą poznawać prawa Szachowej Krainy. Na zakończenie roku szkolnego w czerwcu 2022 zostanie zorganizowany Turniej Szachowy, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie. Życzę wytrwałości w zagłębianiu się w tajniki tej królewskiej gry.
Urszula Kowalczyk
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
19 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie na zajęciach z wychowawcami omawiali najważniejsze zagadnienia z tym związane, oglądali prezentacje multimedialne , wykonywali plakaty oraz wykonali rysunki o najważniejszych im zdaniem prawach, które zostały wyeksponowane na szkolnej gazetce.
Nabór do Orkiestry Dętej działającej przy GOK
Projekt unijny " Szkolne Centrum Rozwoju"
Od 15 listopada 2021 w Szkole Podstawowej w Olbrachcicach i Szkole Podstawowej w Dąbrowie Zielonej realizowany jest projekt unijny „Szkolne Centrum Rozwoju - wzmocnienie potencjału edukacyjnego Gminy Dąbrowa Zielona”. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacja dotyczącą projektu.